Ennél a salátánál hagyományos ecetes-cukros levet készítek, és a fő alapanyag NEM nyersen kerül bele. Elkészítés: - megfőzöm a virslit és / vagy a krumplit - vékony karikára vágom a hagymát (lehet vöröshagyma, lilahagyma, sonkahagyma, póréhagyma ... ), és egy zárható tárolóedénybe teszem - elkészítem az öntetet: vizet forralok, elkeverek benne néhány kanál cukrot és hozzáadom az ecetet - fontos, hogy az íze egy picit intenzívebb legyen, mint amilyet az ételtől várok - még melegen felkarikázom a virslit és / vagy a krumplit, és a hagymához adom - ráöntöm a forró levet és összekeverem (fontos, hogy teljesen ellepje) - lefedem, megvárom míg kihűl, és hűtőbe teszem P S: Mostanában ecet helyett citromot, cukor helyett mézet szoktam használni. Természetesen más, de nem rosszabb az íze, inkább azt mondanám, hogy érdekes. Variációk: - Készülhet csak virsliből, csak krumpliból (bár egy kis ráfordítással ebből már Bécsi krumplisaláta is készíthető, ami azért sokkal finomabb), v...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.