Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

befőzés címkéjű bejegyzések megjelenítése

Citrom lekvár

Már nem először határoztam el, hogy citromlekvárt fogok készíteni, csak eddig mindig közbejött valami. Most éppen van időm, kedvem, vettem a boltban jó minőségű, kezeletlen héjú citromot, csak a receptekkel van gondom - mint égen a csillag ... Nehéz lesz kiválasztani a megfelelőt. Egyet biztosan tudok, ilyen végeredményt szeretnék: (nem saját fotó)  

Meggybor, meggylikőr, meggylekvár ...

Ezt a bejegyzést azért kezdtem el írni, mert valamikor nagy készítők és fogyasztók voltunk. Szerencsére a meggy fáink mindig sok gyümölccsel kényeztettek el bennünket, jutott bőven enni, sütibe, levesbe, lekvárnak, befőttnek, a fagyasztóba, a szomszédoknak... És még mindig maradt! Na, ebből lett a bor, meg a likőr. A bor unk első alkalommal nagyon finom lett, úgy szoktuk mondani: itatta magát.😍 A következő évben magára hagytuk erjedés közben. Nem szívesen emlékszem vissza a következményekre. A legkevesebb az volt, hogy a fehér fal rózsaszín mintát kapott.😡. Néhányszor még próbálkoztunk. A legsikeresebb talán az az év volt, amikor legalább borecet lett belőle.  A boros projekttel párhuzamosan futott a likőr készítés is. Ezt nem lehetett elrontani.  Ha van időm, kimagozom a meggyet, ha nincs, akkor csak megmosom.  A gyümölcsöt egy tiszta befőttesüvegbe pakolom: egy réteg meggy, egy réteg cukor. A tetejére cukor kerül.  Semmit nem mérek, csak úgy "gondolomformán"....