Úgy jutott eszembe ez a régi süti, hogy egy receptet félrenéztem: méretes kalács helyett, méteres kalácsot olvastam. Ez nagyon hasonlít Anyuéra Méteres sütemény, ahogyan én készítem ❤️🙂 Hozzávalók a fehér tésztához: 3 db M-es tojás, 14,5 dkg kristálycukor, 3 evőkanál hideg víz, 14,5 dkg finomliszt, 3 evőkanál olaj 0,5 csomag sütőpor Hozzávalók a barna tésztához: 3 db M-es tojás, 14,5 dkg kristálycukor, 3 evőkanál hideg víz, 14,5 dkg finomliszt, 3 evőkanál olaj 0,5 csomag sütőpor, 1 púpos evőkanál cukrozatlan kakaópor .... A tészták elkészítése: Egy 11 x 33 x 7 cm-es őzgerincformát kizsírozunk, kilisztezünk és félretesszük. A tojásokat felütjük egy keverőtálba, hozzáadjuk a kristálycukrot és a vizet. Habverő segítségével kihabosítjuk 5 perc alatt, majd beleszitáljuk a lisztet, a sütőport, belekanalazzuk az olajat és ezt már óvatos mozdulatokkal keverjük össze. Ha ezzel kész vagyunk beleöntjük az őzgerincformába és 170 fokos előmelegített sütőben 30-35 perc ...