Én jobban szeretem sós pitének hívni - azt legalább mindenki megérti. 😜 Hozzávalók a tésztához: - 200 g liszt - 150 g vaj - 1 tojás sárgája - 2-3 evőkanál hideg víz - csipet só Hozzávalók a töltelékhez: - 3 tojás - 150 ml tej - 100 g krémsajt - 70 g reszelt sajt - egyéb finomságok (sonka / spenót / póréhagyma / előre lesütött gomba / lepirított kolbászkarika, tonhal ... ) a hozzá illő fűszerekkel Elkészítés: Gyors mozdulatokkal összedolgozom a tészta hozzávalóit, majd friss fóliába csomagolom és kb. 1 órára a hűtőbe teszem. A reszelt sajt kivételével összekeverem a töltelék hozzávalóit. 180 fokra előmelegítem a sütőt. V aksütéssel elősütöm a tésztát (10 - 15 perc). Fontos, hogy a szélére is kerüljön tészta! Ráöntöm a keveréket, megszórom a reszelt sajttal. Kb 30 percre visszateszem a sütőbe. Melegen és hidegen is, salátával vagy önmagában is nagyon finom! Fontos: Két pitesütőm van. Az egyik egy nagy kerek, az Ikea-ból való, a másik meg egy kb. feleakkora szögletes. Az ikeá...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.