A gomba mindig, mindenféle fajtából és mindenféle formában kelendő nálunk. Ez most a juhtútóval töltött gomba leegyszerűsített változata és annak is a változata. A köret üvegtészta, ami nem biztos, hogy a legjobb választás. Ha lett volna finom kenyerünk, azzal ettük volna. Hozzávalók: - 1/2 kg barna csiperke - 200 g juhtúró (én a kisteleki tömlőset szoktam venni) - 4 gerezd fokhagyma vékonyra szelve - 100 g spenót - némi olaj (esetleg olívaolaj +vaj) - só, bors - friss petrezselyemzöld (ezt csak akkor használom, ha nem a "petrezselyemzöldetelnemviselő" családtagnak készül) Elkészítés: - a gombákat megmosom, a tönköt eltávolítom és apróra vágom - a gombafejeket lefordítva egy tálba teszem, a tetejét megkenem olívaolajjal és 200 fokra előmelegített sütőbe teszem (elősütöm) - közben elkészítem a tölteléket 1. variáció - gombás : A fokhagymát megfuttatom az olajon, a felét kiveszem és félreteszem. A maradékra rádobom az apróra szeletelt gombatönköket. Pirítom egy kicsit, majd só...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.