Érdekes egy recept. Az, hogy egy ilyen desszert csak úgy, magamtól eszembe jusson, kizárt dolog. Ha hozzàjutok egy adag croissant-hoz, nagy élvezettel azonnal felfalom, kizárt, hogy hagyják belőle. A recept egyébként nagyon hasonlít a Bécsi túrós palacsintához. Hozzávalók egy 23 cm-es tortaformàhoz: 6 croissant 3 tojássárga 80 g porcukor 100 g tejszín 500 g tej 1 tk. vaníliakivonat (vagy egy vaníliarúd kikapart magjai) A sütőt előmelegítem 200 fokra. A tojássargakat a cukorral robotgéppel habosítom, hozzáadom a tejet, tejszínt és vaníliát. A tortakeret aljába sutőpapírt teszek, a croissantokat félbevágyom. A tojasos masszába mártom öket majd szépen a formába sorakoztatom. Ma marad massza azzal leöntöm a torrát. Alufóliával lefedem. 200 fokon 15 percet sütöm majd 180 fokon további 15-20 perc. Az utolsó 5-10 percben az alufóliát eltávolítom. Hagyom kissé kihűlni, akkor lesz szépen szeletelhető. Friss gyumölcsökkel is tálalhatom, de magában is csodás!
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.