Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

vadhús címkéjű bejegyzések megjelenítése

Hamis vaddisznóragu

  Volt egy időszak, amikor tele volt vaddisznóval (karaj, comb, tarja - egyben, kockára vágva, ledarálva ... ) a mélyhűtőnk. Akkoriban találtam egy nagyon finom vaddisznóragu-receptet, amit többször is készítettem. Az ízére még halványan emlékszem, de a receptet nem találom. És persze akadt még néhány aprócska problémám:  vaddisznó se került mostanában hozzánk, na meg időt se akartam vesztegetni a  pácolással. Ez az első kísérlet a régi íz visszahozására. Lesz még több is! Nem lett rossz az étel, de sajnos nem az igazi! Hozzávalók: - 500 g darált hús - 1 fej vöröshagyma - 2 gerezd fokhagyma - 3 evőkanál olívaolaj - 1 doboz paradicsomkonzerv - 1 nagyobb sárgarépa - 3 zellerszár - kb. 1 dl fehér bor - só, bors, rozmaring, zsálya, borókabogyó, babérlevél Elkészítés: - a vöröshagymát vékony csíkokra, a fokhagymát vékony szeletekre vágom - alacsony hőmérsékleten az olajon megdinsztelem a vöröshagymát, a végén beleteszem a fokhagymát, és amint érzem az illatát, már hozzá is kev...