Szeretem, mert -egyszerű a recept, - kevés hozzávalóból - gyorsan - és változatosan elkészíthető, - nagyon finom, - és már Nicoval is megsütöttük. Úgy hívjuk, hogy "Unser Linzer". Hozzávalók: 300 g liszt 200 g vaj 100 g kristálycukor 1 tojás sárgája Elkészítés: Ha eszembe jut, akkor a lisztet és a cukrot is beteszem egy kis időre a hűtőbe, ugyanis az a jó, ha minden hozzávaló hideg. A vajat kockára vágom, és elmorzsolom a liszt-cukor keverékével, hozzáadom a tojássárgát, és gyors mozdulatokkal egynemű tésztává gyúrom. Ha nem akar összeállni, egy kevés hideg tejfölt, vagy 1 kanál hideg vizet adok hozzá. Egy gombócot formázok belőle, frissfóliába csomagolom, és legalább fél órára beteszem a hűtőbe. A hideg tésztát kb. fél cm-re nyújtom, és különböző formákkal kiszaggatom. A maradékot gyorsan újra kinyújtom és szaggatom. A legvégére maradt tésztából vékony hengert sodrok, és perecet formázok. 180 fokra előmelegített sütőben kb 10 perc ...