Fokhagymalevest készítettem. Jó sok fokhagymával. Csak úgy, minden hátsó szándék nélkül. Viccelődtünk vele, hogy elmehetnénk ördögűzőnek, olyan illatfelhő leng körülöttünk. Aztán eszembe jutott a fokhagyma jótékony hatása is. Arról meg egy régi csoda-elixir, a citromos fokhagyma. Már nem emlékeztem rá pontosan, de itt megtaláltam. (nem saját fotó) Holnap el is készítem. Az egyszerűség kedvéért bemásolom a blogon található receptet. Remek értisztító, energizáló, gyulladáscsökkentő, immunerősítő, rosszindulatú sejtburjánzást gátló, stb.... Hozzávalók egy 3 hetes kúrához: 5 kezeletlen citrom (az is jó, amit természetes viasszal kezelnek, Aldiban, Lidliben, Spárokban lehet kapni), 30 gerezd fokhagyma, 1 liter víz. Plusz az enyémben van: 1 csapott evőkanál kurkumapor, 1/2 teniszlabdányi friss gyömbér. A fokhagymagerezdeket megtisztítjuk, a citromot alaposan megmossuk és darabokra vágjuk. (Én a gyömbért is itt tettem hozzá tisztítva, darabolva.) Konyhai késes robotgépbe (vagy turmixba t...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.