Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

időspórolás címkéjű bejegyzések megjelenítése

Szuvidolás?

 Rám azért nem jellemző módon, elég meggondolatlanul megvettem a sous vide - készüléket. Egyszer csirkemellel kipróbáltam, de nem győzött meg. Sajnos! Azóta is a konyhaszekrény legfelső polcán várja a sorsát. Talán egyszer! A szuvidolás iskolája: szűzpecsenye 'sous vide' - Lepcsánkparty (blog.hu) PS: Jó pár hónap múlva előkerült a mélyhűtőből a szuvidolt csirkemell. Reggel kivettem, délben pár perc alatt átpirítottam, és tényleg finom volt Nagyon jó összefoglaló

Vitello tonnato

 Olaszországban ettem először, ami nem csoda, mert a recept állítólag Piemontból származik. És az sem csoda, hogy én egy kicsit átalakítottam. Egyrészt azért, mert mostanában borjúhúst csak ritkán lehet kapni, másrészt azért, mert a marhafartő levesem ből mindig marad egy csomó hús, harmadrészt pedig azért, mert a nyers tojást még mindig nem vagyok hajlandó megenni, sőt olyan ételt készíteni se!!! Az  eredeti étel történetéről itt olvastam. Hozzávalók és elkészítés: - Alapnak főtt marhahús (persze jobb volna borjúcomb, netán karaj) vékony szeletekre vágva. - A mártáshoz 100 g tonhalkonzervet (olajjal együtt), 1 főtt tojást, 2 evőkanál citromlevet, néhány kapribogyót, pár darab szardellát (enélkül is jó) összeturmixolok. Ha túl sűrű, akkor néhány kanál húslevessel (vagy főzőlével, ha direkt emiatt az étel miatt készítettem a főtt húst) hígítom. Fogyasztásig hűtőbe teszem. - Tálaláskor a hússzeletekre csorgatom a mártást, a tetejére teszek esetleg 1-1 db kapribogyót, és / vagy p...