Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

lekvár címkéjű bejegyzések megjelenítése

Citrom lekvár

Már nem először határoztam el, hogy citromlekvárt fogok készíteni, csak eddig mindig közbejött valami. Most éppen van időm, kedvem, vettem a boltban jó minőségű, kezeletlen héjú citromot, csak a receptekkel van gondom - mint égen a csillag ... Nehéz lesz kiválasztani a megfelelőt. Egyet biztosan tudok, ilyen végeredményt szeretnék: (nem saját fotó)  

Citruslekvár

https://sobors.hu/receptek/citrom-lekvar-recept/ Nemrég készítettem narancslekvárt. Nem volt teljesen egyértelmű a recept, amit találtam, és a lekvár is inkább csak kence lett. Azóta keresem az igazit. 😋 És itt találtam egy hasonlót , csak szerencsére értelmesebben írja le a folyamatot.

Narancslekvár

A narancslekvár nem tartozott a gyerekkori ételeink közé, de még a narancs se nagyon. 😉Talán pont ezért  emlékszem oly élénken az első találkozásunkra. Egy nyári táborban történt középiskolás koromban. Először csak nézegettem a kis dobozkát a reggeliző asztalon. A többiek nagy ívben kerülték. Vagy azért, mert ismerték, és nem szerették, vagy azért, mert nem ismerték, és nem is szerették volna megismerni. Engem hajtott a kíváncsiság, elvettem egyet. Másnap kettőt. Ennél tovább nem mentem, de kettőt minden reggel megettem belőle a friss vajas zsemlére kenve. Az a semmivel össze nem téveszthető kesernyés-édeskés-citrusos íz .... - örök életre szóló barátság köttetett. És nagy örömömre kicsi N. is nagyon szereti. Azt a pillanatot se fogom soha elfelejteni, mikor együtt töltöttük a palacsintákat: M. sütötte, N. kente rá jó bőven a narancslekvárt, én meg tettem mellé / rá a csokiszószt. Aztán jó étvággyal eltüntettük az összeset. A következő kép a "spájzunkhoz" kötődik. N. nagyon ...

Sült szilvalekvár

 Ez egy régi specialitásom. Számtalan variációban készül.

Bodzás-narancsos zselé

 Kaptam egy üveg "hORAlunder" zselét. Nagyon finom, úgyhogy alig várom a bodza-szezont, hogy én is elkészíthessem.