Ennek a sütinek is kismillió vàltozata van. Az enyém azért ilyen, mert egyrészt nem volt kedvem sokat bíbelődni, màsrészt ezek az alapanyagok voltak itthon. Hozzávalók : 3 kissebb vagy 2 nagyobb alma 10 dkg darált mák 4 dkg barna cukor 1 tk sütőpor 1 tk vaníliás cukor 1 dl olaj 1,5 dl tej 10 dkg hajdina liszt 1 tojás sárgája 1/2 citrom reszelt héja és leve Elkészítése : Az alámát meghámozom, nagy lyukú sajtreszelőn lereszelem – nem csavarom ki – majd rögtön hozzákeverem a mákot, a cukrot, a vaníliás cukrot, a tejet, a citromhéjat, a citromlevet, az olajat, a tojást, végül mehet bele a sütőporral elkevert liszt és egy vajjal kikent, lisztezett formába öntöm (belső átmérő: 25 cm). A sütőt előmlegítem 180 fokra és 35 perc alatt készre sütöm. A sütőnől kivéve azonnal meghintem vaníliás porcukorral
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.