Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

ital címkéjű bejegyzések megjelenítése

Bólé

Melinda szerint nem elég édes a bor, amit az ünnepekre vettünk. Ezen ne múljék, készítek forralt bort! Éppen elkezdtem összeszedni a hozzávalókat, mikor a kezembe akadt a régi bólés tàlunk. Inkàbb legyen bólé, azt úgyis ritkàbban iszunk, és rengeteg gyümölcs van itthon. Narancs, àfonya és kissé megpàrolt alma került bele, amit kevés fűszeres csipkebogyó teàval  ötöttem fel, mézes-citromos-gyömbéres keverékel ízessítettem. A gyerekekéhez fagyasztott, magozott cseresznyét és narancslevet adtam, a felnőttekéhez pedig egy üveg rumos meggyet.  Pàr óràra kitettem a teraszra, jól lehűlt, és az ízek is összeértek. A felnőttekét fogyasztás előtt felöntöttem egy üveg pezsgővel.

Espresso-tonik

Regina beharangozta, hogy  majd Dávid készít nekem is egy Espresso-tonikot. Hááát! Kicsit tartottam a - számomra - fura kombinációtól, és már készültem az udvarias, elutasító mondatokra, amikre végül is nem lett szükség. Tényleg finom volt. Azóta már én is a kedvelői, sőt a népszerűsítői közé tartozom.  A délután hőségben különösen jól esik. Reggel tejes kávét szoktam inni, de délután már nem vágyom a tejre, pedig egy kávé jó volna. Próbáltam fagyival, az túl gej az én ízlésemnek. Csak jégkockával feltuningolva, meg tulajdonképpen híg kávét iszik az ember. Úgyhogy rá fogok szokni az espresso-tonikra. A keletkezéséről többféle történet is kering a neten, úgyhogy ebbe nem is nagyon akarok elmélyedni. Annál inkább a készítésébe. Persze még nem vagyok profi, de igyekszem.  Mindössze három dolog szükséges hozzá: kávé, tonik és jég. Elkészítésétől függően lesz más és más a kinézete. Nekem a fenti képen látható tetszik a legjobban - elválik egymástól a tonik és a kávé, a tetején...