Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

alkoholmentes címkéjű bejegyzések megjelenítése

Espresso-tonik

Regina beharangozta, hogy  majd Dávid készít nekem is egy Espresso-tonikot. Hááát! Kicsit tartottam a - számomra - fura kombinációtól, és már készültem az udvarias, elutasító mondatokra, amikre végül is nem lett szükség. Tényleg finom volt. Azóta már én is a kedvelői, sőt a népszerűsítői közé tartozom.  A délután hőségben különösen jól esik. Reggel tejes kávét szoktam inni, de délután már nem vágyom a tejre, pedig egy kávé jó volna. Próbáltam fagyival, az túl gej az én ízlésemnek. Csak jégkockával feltuningolva, meg tulajdonképpen híg kávét iszik az ember. Úgyhogy rá fogok szokni az espresso-tonikra. A keletkezéséről többféle történet is kering a neten, úgyhogy ebbe nem is nagyon akarok elmélyedni. Annál inkább a készítésébe. Persze még nem vagyok profi, de igyekszem.  Mindössze három dolog szükséges hozzá: kávé, tonik és jég. Elkészítésétől függően lesz más és más a kinézete. Nekem a fenti képen látható tetszik a legjobban - elválik egymástól a tonik és a kávé, a tetején...