Teljesen más állagú lesz, mint a fehér lisztből sütött túrós pogácsa - inkább átmenet a pihe-puha pogácsa és a ropogós keksz között. Hozzávalók a tésztához: 500 g túró 400 g rizsliszt + pár evőkanál a nyújtáshoz 200 g vaj vagy margarin 50 g reszelt sajt a tésztába 1 db tojás 2 teáskanál só 1 csomag sütőpor a tetejére: 1 db tojás sárgája 50-100 g reszelt sajt vagy köménymag, szezámmag Elkészítése: A túrót áttöröm villával egy nagyobb keverőtálban, hogy ne legyenek benne nagyobb rögök. Hozzákeverem a lisztet, vajat, összemorzsolom, majd adagolom a többi hozzávalót is, és egynemű, homogén tésztává gyúrom. Hűtőben min. 30 percet pihentetem, de lehet azonnal is nyújtani, de akkor kicsit jobban lisztezzük alá a pogácsa tésztát. Hűtőben pihenés után, enyhén lisztezett deszkán, lisztezett sodrófával kinyújtom, ( Ez nem az a pogi tészta, amit felkapunk és arrébb helyezzük, hanem ahol elkezdtük nyújtani, ott nyújtsuk minden irányba, ne emelgessük, mert szakad!!!...