Falusi származásom ellenére elég tudatlan vagyok a gyomok-virágok megkülönböztetésében. Arról meg, hogy mi ehető és mi nem, már ne is beszéljünk. Itt egy segítség. A képen is látszik, mennyi mindenből lehet ehető dísz, fűszeres extra vagy igazi különlegesség a konyhában: Van, ami pikánsabb – ilyen például a sarkantyúka Van, ami inkább díszít és színt ad – mint az árvácska vagy az ibolya Van, ami fűszeresen ismerős – például a bazsalikom- vagy koriandervirág És van, ami annyira látványos, hogy egy limonádé is ünnepinek tűnik tőle – igen, borágó, rád nézünk DIY-vonalon is jó játék: a borágó mehet jégkockába, az árvácska és az ibolya feldobhat egy egyszerű sütit vagy limonádét, a metélőhagyma virágából pedig olyan vajkrém készülhet, amitől hirtelen minden szendvics ünnepinek érzi magát. A legfontosabb szabály viszont egyszerű: csak olyan virágot együnk meg, amit biztosan nem kezeltek növényvédő szerekkel. Ami a saját, vegyszermentes kertből jön, vagy megbízhat...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.