... pirosan / fehéren / narancssárgán - mikor milyen kedvem van. Magához a zöldbabhoz (persze lehet sárgahüvelyű is) gyakran van kedvem, mert nagyon szeretem. Régen csak fehéren , azaz tejföllel szoktam készíteni. 3 gerezd vékonyra szelt / összenyomott fokhagymát megfuttatok kevés olajon, amikor már érzem az illatát, felöntöm egy pohár vízzel, felforralom. Hozzáteszem az 1 kg fagyasztott zöldbabot (ha friss a zöldbab, akkor nem szoktam felforralni a vizet), és fedő alatt párolom. Amikor elkezd forrni, hozzáadom az apró kockára vágott krumplit, sózom, és felöntöm annyi vízzel, amennyi ellepi. 20-25 perc alatt megpuhul a zöldbab és a krumpli. Ekkor behabarom. Ez vagy azt jelenti, hogy egy kis doboz tejfölben elkeverek 1 kanál lisztet, hozzáadok 1 kanál forró levet és elkeverem, aztán 2 kanál forró levet keverek hozzá, majd egy kicsit többet (azt hiszem, ezt hívják hőkiegyenlítésnek), és végül az egész tejfölös keveréket - állandó keverés mellett - hozzáöntöm a főze...