Mindenki másképp csinálja. Ezt is. 😄 Én a csúcsánál keresztbe bevágom, a talpával lefelé egy passzentos, olívaolajjal kikent tűzálló tálba teszem. Olívaolajat csepegtetek rá, és 180 fokra előmelegített sütőben kb 15 perc alatt megsütöm. Variációk: - Tálalhatom mézes joghurttal - Nagyon finom fagyival. A szaftját is érdemes rácsorgatni. - A bevágásba kékpenészes sajtdarabkát teszek, és azzal együtt sütöm. Ha meg ráadásul pár szem fenyőmag, vagy egy gerezd dió is kerül rá ... fenséges lesz! - Ha a sajtos-diós változatot egy kis füstölt sonkával és rukkolával egészítem ki, kész egy különleges saláta. (Ez van a képen) - A negyedelt fügéket egy hőálló tálba fektetem, közé mascarponét teszek, megszórom pisztáciával, és meglocsolom juharsziruppal/ olívaolajjal. - A fügén rajta hagytam a szárát, félbevágtam, és egy kevés olívaolajjal meglocsoltam. Előmelegített serpenyőben, lefelé fordítva, magas hőmérsékleten 2 percig sütöttem, majd megfordítva még 1 percig a másik oldalát is. Mos...