Ez is egy könnyű, frissítő nyári "leves". Kicsit hasonlít a gazpacho-ra - főzni ezt sem kell, de könnyebb, mivel nincs benne kenyér. És még egy jó hír: "kötelező" előre elkészíteni, hogy az ízek összeérjenek. Hozzávalók: - 1 kg uborka (nekem több kell, mert én meghámozom) - 4 szál újhagyma (csak a fehér része, mert a zöldje nem bírja a turmixolást) / póréhagyma - 1 gerezd fokhagyma lereszelve - 1 evőkanálnyi apróra vágott kapor és ugyanannyi petrezselyemzöld - 6 dl joghurt - 2 dl víz (vagy zöldségalaplé) - némi citromlé és só Elkészítése: A fűszerek kivételével mindent összeturmixolok, majd belekeverem a zöldfűszereket, és ízesítem kevés sóval és citromlével. Érdemes legalább 1 napig hűtőben érlelni, és tálalás előtt ismét átturmixolni, így krémesebb lesz a leves. Variációk: - A tetején nem csak jól mutatnak a görögdinnye és/ vagy almakockák, de finomak is hozzá. - Ha valaki nagyon "gurméskodni" szeretne, készíthet hozzá lazactatárt is, vagy csak a tetejé...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.