Hozzávalók a tésztához:
- 110
g puha vaj
- 200
g porcukor
- 150
g barna cukor
- 1
cs. vaníliás cukor
- 3
tojás
- 240
g liszt,
- csipet
só
- 1
ek. sütőpor
- 240
ml tej
-
a sajtkrémhez:
- 75
g puha vaj
- 150
g porcukor
- 1
cs. vaníliáscukor
- pici
vanília aroma
- 300
g natúr krémsajt
- 80
g karamell szósz
a karamell szószhoz:
- 200
gr kristálycukor
- 100
gr (szobahőmérsékletű) vaj
- 120
ml (szobahőmérsékletű) tejszín
- 1
csapott tk. só
-
- 1
marék dió,
- 3-4
ek. kristálycukor.
Elkészítés:
Először
a puha vajat és a cukrokat kikeverem, majd egyenként belekeverem a tojásokat, hozzáadom a lisztet a sütőporral,
csipet sóval, majd folyamatos kevergetés mellett a tejet is. 180 fokra
előmelegített sütőben légkeverés mellett
kb. 40-50 percig sütöm.
A
karamell szószhoz közepes hőfokon addig
melegítem a cukrot, amíg folyékonnyá nem válik, ekkor lehúzom a főzőlapról, hozzáadom
a vajat, és amint felolvadt, jöhet hozzá a tejszín (akár langyosra meg is
melegíthetjük) folyamatos kevergetés mellett. Nem gond, ha hirtelen csomók
keletkeznek, mert a lassú melegítés és kevergetés során el fog olvadni és
egynemű lesz a szósz, ha ez megvan, elzárom és várok, amíg lassan kihűl. Ahogy
hűl, úgy lesz egyre sűrűbb.
A sajtkrémhez összeturmixolom a vajat, cukrokat, aromát és hozzáadom a krémsajtot.
A megsült, teljesen kihűlt tésztát kettévágom, megkenem a sajtkrémmel, majd a karamellszósszal, ráteszem a tetejét és azt is megkenem a megmaradt sajtkrémmel, és rácsorgatom a maradék karamellt.
A diógrillázsos díszítéshez karamellizálom a cukrot, majd beledobom a dió darabokat, óvatosan eldolgozom a szószban és máris kikaparom egy tányérra: azonnal megköt a karamell, de ha összeragadnak, akkor is óvatosan szét lehet törni a darabokat, amivel a torta szélét körbe lehet dekorálni. A megmaradt grillázs darabokat is rá lehet még szórni a tortára, aranyló csillámokat biztosít.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése