Ez egy toszkán specialitás, ott Castagnaccio néven ismerik. Egyszerű elkészíteni, különleges ízvilágú, amit fűszerek hozzáadásával variálhatok is. De azt gondolom, hogy először érdemes az eredeti recept szerint natúr formájában elkészíteni, és utána ízesítgetni. És nem mellesleg egészségesnek is mondhatom, hisz nincs benne se tojás, se vaj, se tej. Arra azonban nagyon kell figyelni, hogy jó minőségű és viszonylag friss lisztet vegyünk. Azt olvastam ugyanis, hogy a gesztenyeliszt kb. 3 % zsírt tartalmaz, ezért könnyen avasodik. Ami a receptet illeti, elég vegyes a kínálat, nemcsak a hozzávalók, de még az arányok is mások. Én ezt vettem alapul (és nem bántam meg). Hozzávalók: - gesztenyeliszt - olívaolaj - víz - mazsola - fenyőmag (helyette most pisztáciát használtam) - só - friss rozmaring Elkészítése: Az én gesztenyelisztem 250 grammos volt, ehhez igazítottam (de nem nagyon mértem) mindent. Először 1-2 órára beáztattam 200 g mazsolát - annyi vizet öntöttem...
Társaságunkat a saját sütés-főzésünk ötletelésének, munkájának megkönnyítésére, emlékezetes alkotásink megörökítésére hoztuk létre.