Ugrás a fő tartalomra

Fehércsokis-pisztáciakrémes isler

Mivel a hagyomànyos formàjú isler a szaggatàs miatt kissé pazarló és időigényes is, kitalàltam a szögletes vàltozatot, az isler szeletet. És hogy a töltelék se legyen unalmas, azon is vàltoztattam.

Hozzávalók a tésztához:
15 dkg liszt
½ tk sütőpor
1 csipet só
1 ek vaníliás cukor
7 dkg porcukor
5 dkg darált dió
12 dkg hideg vaj
1 ek habtejszín
1 tojássárgája

a töltelékhez:
- hagyományosan: 20 dkg lekvár (ribizli, málna vagy sárgabarack)  
- mascarponéval lazított pisztàciakrém

a bevonáshoz:
30 dkg étcsokoládé (min 60% kakaótartalmú)
6 dkg fehér csokoládé (a pisztàciakrémes esetében az olvasztott csokiba citromlevet keverék)

Elkészítése:
A száraz hozzávalókat összekeverjük, a vajjal elmorzsoljuk, majd a tejszínnel és tojássárgájával gyors mozdulatokkal tésztát gyúrunk. Kettéosztjuk, fóliázzuk, 1 órára hűtőbe tesszük.
A sütőt 180 °C-ra előmelegítjük. A tésztát 2-3 mm vékonyra nyújtjuk, kiszaggatjuk, és 8-10 perc alatt világosra sütjük. (Nem szabad kiszárítani, tovább sütni!)
A kihűlt korongokat lekvárral / krémmel összeragasztjuk, majd pihentetjük, hogy a lekvár kissé beszívódjon.
Az étcsokit gőz felett megolvasztjuk, temperáljuk, és bevonjuk vele az islereket. 
Tárolás:
 Jól záródó dobozban, sütőpapírral elválasztva akár 2 hétig is eláll.

Print Friendly and PDF

Megjegyzések