Ugrás a fő tartalomra

Háromízű kalács

Van egy nagyon egyszerű kalács receptem, amit most egy kicsit átvariáltam: babka technikával, tortaformában készítettem.

A kalács azért felemás, mert az elején elfelejtettem a kakaós cukrot meglocsolni vajjal, és a töltelék nagy része kipergett, amit utólag próbáltam visszaügyeskedni.

A megkelt tésztát 4 részre osztottam,  gombócoztam, és 10 percig tovább kelesztettem.
Nagyobb téglalapot sodortam mindegyikből, megkentem a töltelékkel, és a rövidebbik oldalánál feltekertem, majd egy kicsit tovább hengergettem - tulajdonképpen tömörítettem és nyújtottam is egyszerre. Két rudat egymás mellé tettem, egy éles késsel félbe vágtam és négyes fonással összefontam, majd beleügyeskedtem a kivajazott-lisztezett formába.  Letakarva további 10 percig pihentettem, a végén pedig lekentem egy felvert tojással.
180 fokra előmelegített sütőben (alsó-felső sütés) 45 percig sütöttem.
Amikor kivettem, "megmosdattam" (átsimogattam egy kevés cukros vizzel), és letakartam egy tiszta konyharuhával.

A töltelékek:
- kettő kakaós-cukros, amit olvasztott vajjal locsoltam meg
- egyet pisztáciakrémmel kentem meg és mandulaliszttel szórtam meg
- egyet saját citromlekvárral kentem meg és darált dióval szórtam meg.

Megjegyzések