Habcsókot készíteni nem bonyolult, mégsem szoktam. A megmaradt tojásfehérjéből szívesebben sütök amarettit vagy diós/mogyorós/mandulás csókot.
Azért a receptet leírom, hátha mégis szükségem lesz rá.
Elkészítése:
A tojásfehérje mennyiségéhez dupla mennyiségű kristálycukrot adunk (pl. 10 dkg tojásfehérje, 20 dkg kristálycukor), majd vízgőz felett felmelegítjük/kevergetjük, ameddig a cukor el nem olvad és a keverék kicsit “csíp”, azaz annyira meleg, ami a kéznek már nem kellemes. (Nem kell forralni, mert akkor kicsapódik a fehérje!!)
A keveréket ezt követően keverőtálba tesszük és magas fokozaton addig verjük, ameddig langyosra hűl, a habverőt kivéve pedig megmarad a massza csúcsa! (Ha ízesíteni vagy színezni szeretnétek, azt mielőtt teljesen készen lenne a hab, előtte kell hozzáadni)
Csillagcsöves nyomózsákból formázzuk, díszítjük és 100 fokos sütőben kb. 60-80 percet szárítjuk, majd kitámasztott sütőajtónál hagyjuk teljesen kihűlni! (Ha több tepsivel készítünk, félidőben célszerű megcserélni a tepsiket)
Variáció:
Tulajdonképpen a Pavlova is egyfajta habcsók.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése