Ugrás a fő tartalomra

Bolgár bögrés almás, avagy a lusta asszony almás pitéje

(nem saját fotó)

Ha a lusta asszonynak van túrós pitéje, akkor miért ne lehetne almás is? 

És tényleg! A neten számtalan recept kering, eléggé hasonlóak. Kiválasztottam egyet, ami számomra a legmegbízhatóbbnak tűnt.

A neve alapján eredetileg bolgár specialitás lehetett. Nem tudom, mi az igazság, minden esetre ki fogom próbálni. És akkor azt is megtudom, jó-e a recept.

Hozzávalók:

  1. 1 bögre liszt
  2. 1 bögre búzadara
  3. 1 bögre cukor 
  4. 6 g sütőpor
  5. 5 db közepes alma (savanykás)
  6. 3-5 kanál citromlé
  7. 1,5 bögre tej
  8. vaj / margarin a tepsi kenéséhez és a tetejére
  9. ízlés szerint fahéj
  10. 4 marék dióbél
  11. Elkészítése:
  12. Meghámozom az 5 közepes almát, nagylyukú reszelőn lereszelem, hozzáadom a citromlevet, a fahéjat és a cukorból egy keveset.
  13. Összekeverem a száraz hozzávalókat.
  14. Vajjal jó alaposan kikenek egy magasabb falú hőálló edényt, és szétterítem rajta a kristálycukrot (az oldalára is jusson!). 
  15. Egyenletesen rászórom a lisztes keveréket, erre jön a reszelt almás keverék, meg a durvára vágott dió fele, erre meg a lisztes keverék másik fele.
  16. Ráöntöm a tejet úgy, hogy mindenhova jusson. Ha kell villával egy kicsit segítek egyenletesen szétfolyatni. A tetejére szórom a maradék diót és a vajdarabkákat.
  17. Előmelegített sütőben 180 C-on sütöm 50 percig (légkeveréssel). Az utolsó 10 percre áttettem alsó sütésre és plusz ráhúztam 10 percet a sütési időre.

Megjegyzések