![]() |
| (nem saját fotó) |
Ha a lusta asszonynak van túrós pitéje, akkor miért ne lehetne almás is?
És tényleg! A neten számtalan recept kering, eléggé hasonlóak. Kiválasztottam egyet, ami számomra a legmegbízhatóbbnak tűnt.
A neve alapján eredetileg bolgár specialitás lehetett. Nem tudom, mi az igazság, minden esetre ki fogom próbálni. És akkor azt is megtudom, jó-e a recept.
Hozzávalók:
- 1 bögre liszt
- 1 bögre búzadara
- 1 bögre cukor
- 6 g sütőpor
- 5 db közepes alma (savanykás)
- 3-5 kanál citromlé
- 1,5 bögre tej
- vaj / margarin a tepsi kenéséhez és a tetejére
- ízlés szerint fahéj
- 4 marék dióbél
- Elkészítése:
- Meghámozom az 5 közepes almát, nagylyukú reszelőn lereszelem, hozzáadom a citromlevet, a fahéjat és a cukorból egy keveset.
- Összekeverem a száraz hozzávalókat.
- Vajjal jó alaposan kikenek egy magasabb falú hőálló edényt, és szétterítem rajta a kristálycukrot (az oldalára is jusson!).
- Egyenletesen rászórom a lisztes keveréket, erre jön a reszelt almás keverék, meg a durvára vágott dió fele, erre meg a lisztes keverék másik fele.
- Ráöntöm a tejet úgy, hogy mindenhova jusson. Ha kell villával egy kicsit segítek egyenletesen szétfolyatni. A tetejére szórom a maradék diót és a vajdarabkákat.
- Előmelegített sütőben 180 C-on sütöm 50 percig (légkeveréssel). Az utolsó 10 percre áttettem alsó sütésre és plusz ráhúztam 10 percet a sütési időre.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése