Szűzpecsenye medallion párolt-sült fokhagymás-joghurtos zöldbabbal és mikróban sült, kapribogyós édesburgonyapürével
Na, ennek az ételnek hosszabb a neve, mint amilyen hosszú idő kellett a kigondolásához.
![]() |
| A tányéron "csak" az van, amit a címben leírtam |
- 1 db szűzpecsenye
- szeletelt füstölt sonka
- fagyasztott zöldbab
- édesburgonya
- fokhagyma
- joghurt
- kapribogyó
- olaj
- só, bors
Elkészítése:
Előkészítettem a húst. A szűzpecsenyét ujjnyi vastagra vágtam, a sonkát pedig hosszában félbe. A félbe vágott sonkát hosszában még félbe hajtottam, így pont körbe tudtam tekerni vele a hússzeleteket, és fogvájóval rögzítettem.
Egy bögre vizet öntöttem egy nagy lábasba, arra tettem a párolóbetétet, arra meg a fagyasztott zöldbabot, és lefedtem. A vizet felforraltam, aztán takarékra állítottam, és kb. 5-6 percig pároltam a babot. Még roppanós maradt, és a színét sem veszítette el.
Az édeskrumplit sok helyen megszurkáltam, és 4 x másfél percig mikróztam. Aztán egy konyharuhába csavarva félre tettem.
A serpenyőt felmelegítettem, egy kevés olajat öntöttem bele és a szűzpecsenye-korongokat mindkét oldalukon 1-2 percig átpirítottam.
Közben lereszeltem 1 nagy gerezd fokhagymát, és összekevertem a joghurttal, egy kis sóval és borssal.
A húst ugyanabban a serpenyőben betettem a 200 fokra előmelegített sütőbe. Előtte tettem rá egy fedőt. Arra kell még nagyon figyelni, hogy amikor kiveszed, utána se fogd meg a serpenyő nyelét. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy sokáig forró marad.
A wokot felmelegítettem, és egy löttyintésnyi szezámolajon átpirítottam a zöldbabot, majd még melegen összekevertem a joghurttal.
Az édesburgonyáról a héját lehúztam (nagyon könnyen, tulajdonképpen egyben lejött.), villával összetörtem, belekevertem egy kis mascarponét, némi sót, és egy evőkanál kapribogyót. Ez utóbbi volt a meglepetés-íz.
Tálaláskor a húst meglocsoltam egy kis szafttal - ráerősítve ezzel a füstölt ízre.
Nagyon finom lett minden. Lehet hogy ez lesz a következő családi ebédünk főétele?
Miközben ettük, az jutott eszembe, hogy ez tulajdonképpen megint egy újragondolt étel. Egy hozzávaló kivételével - valamilyen formában minden szükséges a zöldbabfőzelékhez.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése