Hozzávalók:
80 dkg csicsóka, lesúrolva és hosszában 3-4 mm-es
szeletekre vágva
1 mokkáskanál só
2 evőkanál szűz olívaolaj
10 dkg szezámmag
25 dkg sárgarépa, gyufaszálnyi csíkokra vágva
30 dkg alma, gyufaszálnyi csíkokra vágva
15 dkg fejes káposzta, papírvékonyra vágva (bármelyik
jó, de a lila káposzta szebben mutat)
1 evőkanál tökmagolaj
fél citrom leve
1 csokor zöldpetrezselyem
Elkészítése:
A felszeletelt csicsókát tepsibe terítem, sózom, olívaolajjal
meghintem, összeforgatom, és 180 °C-os sütőben (légkeveréses sütőben 165 °C) 20
perc alatt készre sütöm.
Közben a szezámmagot szárazon megpirítom, majd
összeállítom a salátát: a sárgarépát az almával és a káposztával nagy tálba
teszem. A tökmagolajból, a citromléből és a zöldpetrezselyemből öntetet
készítek, a zöldséges keverékre locsolom, majd lazán összeforgatom.
Amikor a csicsóka elkészült, a szezámmaggal
meghintem, és a tányérra halmozott saláta mellé tálalom.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése