![]() |
| (nem saját fotó) |
20 dkg liszt
2 dkg margarin
4 db tojássárgája
13 dkg porcukor
12 gr sütőpor
1-2 evőkanál tej
ízlés szerint reszelt citromhéj
a
piskótához :
5 db tojás
17 dkg porcukor
10 dkg liszt
6 gr sütőpor
a
kenéshez :
370 ml lekvár
(kis üveg)
a
töltelékhez :
4 db tojásfehérje
20 dkg porcukor
20 dkg darált dió
8 dkg hosszúkásra vágott dió
ízlés szerint reszelt citromhéj
Elkészítése:
A gyúrt tésztához valókat összedolgozzuk kevéske
tejjel. Lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk. Nagyméretű tepsibe tesszük, amit
előzőleg kikentünk és liszteztünk / sütőpapírral kibéleltünk.
A kinyújtott, tepsibe rakott tésztát megkenjük a
lekvár felével.
A 4
tojásfehérjét kemény habbá verjük, közben adagonként hozzátesszük a cukrot, és
a végén óvatosan belekeverjük a darált diót.
Rákenjük a lekváros lapra a tölteléket és a tetejét
megszórjuk a vágott dióval.
Előmelegített
sütőben 180 fokon 25-30 percig sütjük.
Közben elkészítjük a piskótát. A tojásfehérjét habbá
verjük, fokozatosan hozzáadjuk a cukrot tovább verjük, majd egyenként a tojások
sárgáját és végül óvatosan elkeverjük a sütőporos liszttel.
A másik
tésztával azonos méretű tepsibe (kikenjük és lisztezzük, vagy sütőpapírral
kibéleljük), és 10-15 perc alatt megsütjük a piskótát.
A sütemény összeállítása:
A gyúrt tésztát egy tálca segítségével kifordítjuk a
tepsiből. (Az alja lesz felül) Szükséges a tálca, mert könnyen törik a tészta.
Miután kihűlt rákenjük a maradék lekvárt.
Erre tesszük
a kihűlt piskótát. Az alja lesz felül.
Az egészet
egy tálca segítségével visszafordítjuk. Így a piskóta réteg lesz alul és a
gyúrt kerül felülre.
Kicsit állni hagyjuk és szeletelhető.


Megjegyzések
Megjegyzés küldése