Mennyit készített ebből Anyu hajdanában! Mi meg csak ettük-ettük, mert nagyon szerettük. Egyébként bármit sütött, nagyon szerettük.💖
Talán egyszer én is elkészítem. A legnagyobb kihívás a forma beszerzése lesz.
Hozzávalók a tésztához:
50
dkg darált háztartási keksz
20
dkg háztartási keksz egészben
4
evőkanál ribizli dzsem
25
dkg porcukor
4
evőkanál kakaó
8
g vaníliás cukor
ízlés
szerint rumaroma
2,5
dl tej 2,8%
a töltelékhez :
10
dkg margarin
10
dkg kókuszreszelék
1
dl tej 2,8 %
15
dkg porcukor
8
g vaníliás cukor
Elkészítése:
Egy
mélyebb tálba tesszük a darált kekszet, hozzárakom a ribizli dzsemet, kakaót,
két fajta cukrot és annyi tejet adunk hozzá, hogy összeálljon a tésztánk.
A
töltelékhez dagasztógépbe rakom a szobahőmérsékletű margarint, két fajta
cukrot, kihabosítjuk. A kókuszt a tejjel összemelegítjük, krémes állaga legyen
a kókuszkrémnek ne sok tejet adjuk hozzá. Majd keverjük bele a kihabositott
margarinhoz, keverjük össze a krémet.
A
formánk belsejét folpakkal kibéleljük a kekszes masszából diónyi darabot
belenyomkodunk. Közepébe habzsák cső segítségével nyomtam be, így egy kisebb
üreg lett benne amibe a tölteléket raktam, az aljára egész kerek háztartási
kekszet rakunk.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése