Ez megint egy "amititthontaláltambeletettem" süti lett. És valószínűleg megismételhetetlen, mert sajnos ismét nem mértem, csak úgy pakoltam a hozzávalókat "gondolomformán". Pedig már százszor megfogadtam: írok, mérek és fényképezek mindent, amit csinálok.
![]() |
| Itt még nyersnek ítéltem meg a tésztát, ezért visszatettem. |
Volt egy hatalmas ananászunk, ami szintén kifogott rajtunk - egy adag felkockázva már második napja a hűtőben várta a sorsát.
A múltkori pakolásnál előkerült egy negyed zacskó (60 -70 g) kókuszreszelék. Emlékszem, a karácsonyi kekszekhez vásároltam, szóval ezt is sürgősen fel kellett használni.
Legutóbb Z. ment el bevásárolni, és a listán levő nagy doboz joghurt helyett egy vödröset hozott.
Adott volt ez a 4 hozzávaló. A mennyiségeket csak az emlékeimre támaszkodva írom le, ezek inkább csak irányadó számok.
Az almát lereszeltem, összekevertem fél citrom reszelt héjával, 2 tojással, 4 evőkanál joghurttal és 4 evőkanál étolajjal.
Egy másik tálba 2 evőkanál cukor, egy csipet só, 2 púpozott evőkanál keményítő, a kókuszreszelék, 1 teáskanál sütőpor és teljes kiőrlésű liszt került. Na, ez utóbbiról fogalmam sincs, hogy mennyi volt. Mindet beleöntöttem, ami a dobozban volt. Talán 200 gramm.
A száraz hozzávalókba belekevertem a nedveset. Nem túloztam el, csak úgy tessék-lássék.
Muffinként akartam megsütni, de mivel a szilikon formáim elfogytak, tészta meg még mindig volt, kivajaztam egy pici jénai tálat, és a maradék abba került. Ebből olyan tortácska-forma kerekedett, amit ananászkrémmel töltöttem meg.
Ehhez felkockázott ananászt még apróbb kockákra vágtam. Kapott egy kanálnyit a citromos-mézes-gyömbéres keverékemből, és irány 2 percre a mikro.
Kitettem az erkélyre hűlni. Mikor visszahoztam, a levét leöntöttem, és megittam 😋, a gyümölcshöz meg 2 evőkanál mascarponét és 2 evőkanál joghurtot adtam. Ez utóbbi miatt lett duplán joghurtos - volt joghurt a krémben és a tésztában is.


Megjegyzések
Megjegyzés küldése