Ugrás a fő tartalomra

Bigos, a lengyel székelykáposzta

 Bár be kell vallanom, jobb a miénknél, mert hogy gomba is van benne. Csak sajnos kicsit macerásabb.



Hozzávalók:

1 kg savanyúkáposzta

50 dkg sertéscomb

5 dkg füstölt szalonna

20 dkg pikáns kolbász

60 dkg mezei csiperke (vagy termesztett gomba)

1 vöröshagyma

3 közepes paradicsom

só, 20 szemesbors, 1 teáskanál köménymag, 3 babérlevél, pirospaprika, ízlés szerinti csípőspaprika

kevés olaj

 Elkészítése: A sorrenden biztosan fogok változtatni.

A savanyúkáposztát felöntjük annyi vízzel ami majdnem ellepi, hozzáadjuk a finomra aprított hagymát, teatojásban a szemesborsot és a köménymagot, a babérlevelet, lassú tűzön puhára pároljuk, amikor a káposzta kezd puhulni hozzáadjuk a meghámozott, kockára vágott paradicsomot.

A sertéshúst falatnyi kockára vágjuk, sózzuk, borsozzuk, az olajon fehéredésig pirítjuk, majd felöntjük vízzel, puhára pároljuk.

A gombát felszeleteljük, saját levében puhára pároljuk. A szalonnát kockára vágjuk, megpirítjuk, a zsírjában megpirítjuk a karikára vágott kolbászt is, a tűzről levéve megszórjuk pirospaprikával.

Amikor a káposzta megpuhult hozzáadjuk a puhára párolt húst, a megpirított szalonnát és kolbászt, a megpárolt gombát, ízlés szerint a csípőspaprikát, együtt készre főzzük, hogy az ízek összeérjenek.

Tejföllel is tálalhatjuk.


Print Friendly and PDF

Megjegyzések