Bár be kell vallanom, jobb a miénknél, mert hogy gomba is van benne. Csak sajnos kicsit macerásabb.
Hozzávalók:
1 kg savanyúkáposzta
50 dkg sertéscomb
5 dkg füstölt szalonna
20 dkg pikáns kolbász
60 dkg mezei csiperke (vagy termesztett gomba)
1 vöröshagyma
3 közepes paradicsom
só, 20 szemesbors, 1 teáskanál köménymag, 3 babérlevél, pirospaprika, ízlés szerinti csípőspaprika
kevés olaj
Elkészítése: A sorrenden biztosan fogok változtatni.
A savanyúkáposztát felöntjük annyi vízzel ami majdnem ellepi, hozzáadjuk a finomra aprított hagymát, teatojásban a szemesborsot és a köménymagot, a babérlevelet, lassú tűzön puhára pároljuk, amikor a káposzta kezd puhulni hozzáadjuk a meghámozott, kockára vágott paradicsomot.
A sertéshúst falatnyi kockára vágjuk, sózzuk, borsozzuk, az olajon fehéredésig pirítjuk, majd felöntjük vízzel, puhára pároljuk.
A gombát felszeleteljük, saját levében puhára pároljuk. A szalonnát kockára vágjuk, megpirítjuk, a zsírjában megpirítjuk a karikára vágott kolbászt is, a tűzről levéve megszórjuk pirospaprikával.
Amikor a káposzta megpuhult hozzáadjuk a puhára párolt húst, a megpirított szalonnát és kolbászt, a megpárolt gombát, ízlés szerint a csípőspaprikát, együtt készre főzzük, hogy az ízek összeérjenek.
Tejföllel is tálalhatjuk.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése