Eddig idegenkedtem attól, hogy a csirkemellet "csak úgy" serpenyőben süssem. Tartottam attól, hogy a közepe nyers marad. Aztán valamelyik Fb. csoportban találtam egy videót. A készítője a csirkemell egyik oldalát sakktábla-szerűen bevagdosta, így jobban átsül, és látható is, hogy még nyers-e. Utána sóval, borssal fűszerezte, kukoricakeményítőben meghempergette, és vajban kisütötte. A végén reszelt fokhagymát, szójaszószt és mézet kevert hozzá, és egy kicsit még sütötte.
Három helyen változtattam ezen a recepten. A hús sütéséhez fele vajat és fele olívaolajat használtam. Szójaszósz helyett worchesterszósz került bele, mert nálunk a szója tiltólistás. A végén, mikor megkóstoltam, még valami hiányérzetem volt, ezért joghurtot és mustárt is tettem hozzá.
Hozzávalók:
- 1/2 kg csirkemell (1 kg-os kiszerelésben vettem, a vékonyabb részeket kiklopfoltam, és lefagyasztottam, jó lesz majd Saltimboccának)
- só, bors
- 2 púpozott evőkanál kukoricakeményítő
- 2 evőkanál olívaolaj és ennek megfelelő vaj
- 1 duci gerezd fokhagyma
- 1 evőkanál worchesterszósz
- 1 teáskanál méz
- 2 evőkanál joghurt
- 1 teáskanál mustár
![]() |
| Mi most barnarizzsel és parmezános spárgával ettük. |


Megjegyzések
Megjegyzés küldése