A tepsis húsokkal együtt szoktam sütni 1 fej gerezdekre szedett fokhagymát, amin persze a héját rajtahagyom. Ezt használom fel a tészta ízesítésére, amolyan fokhagyma-pesztóként.
Újabban nem szedem szét gerezdekre a fokhagymát, hanem egyben hagyom, és keresztben ketté vágom. Így könnyebb a végén megtalálni és kinyomni is.- a megsült fokhagymát kinyomom a héjából, villával összetöröm, és elkeverem 3 x 1 kanál olívaolajjal és 3 x 2 kanál tészta-főzőlével
- sózom, borsozom és egy kis citromlevet is adok hozzá, majd belekeverem a friss, apróra vágott petrezselyemzöldet
Tipp:
Petrezselyemzöld helyett bazsalikom is kerülhet a szószba.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése