Étteremben ettük, nagyon ízlett, és arra gondoltam, pont jó lenne a szokásos húsvéti csülök felváltására. Most hiába próbákoztam googli-barátommal, alig találtam kész receptet, úgyhogy a saját íz-emlékeimre kell hagyatkoznom.
Én azért màsként csináltam.
Hozzàvalók:1 db füstölt csülök
2 db tojàs
3 db közepes krumpli
100 g reszelt sajt
a panírozàshoz:
liszt
tojás
zsemlemorzsa
a sütéshez:
olaj
Elkészítése:
A puhàra főtt csülköt a levében hagyom kihűlni.
Közben előkészítem a többi hozzávalót.
A csülökről leszedem a zsíros részeket, a többit apróra tépem, majd belekeverem a villàval összetört főtt tojàst, a jól àttört főtt krumplit és a reszelt sajtot.
A masszából rudakat formàlok és bepanírozom.
Forró olajban aranybarnàra sütöm. Elég gyorsan lehet sütni, hisz csak a panírban van nyers hozzávaló.
Mivel maradt még sajtom, levàgtam néhàny pici szeletet. Ebből ràntott sajt lett, a reszeltből meg sajtgolyót készítettem.
.jpg)
Megjegyzések
Megjegyzés küldése