Ugrás a fő tartalomra

Kókusztekercs

Hol volt, hol nem volt, létezett valamikor egy kókusztekercs nevű desszert. Pontosabban írva létezett több fajtája is: a ragacsos, bolti kalóriabomba, és az otthon készített, kekszes-alapú kókuszos tekercs. Én sajnos mindkettőt szerettem. Aztán valahogy leszoktam róluk. 

 

Hozzávalók a "tésztához":
200 gr kókuszreszelék
400 ml kókusztej ( Lidl-ös konzervdobozos )
100 gr cukor
60 gr keményítő
citromhéj
narancshéj
 
a töltelékhez:

mákos (darált mák, tej, méz, mazsola, citromhéj - az alapanyagokat össze kell főzni)

- diós (darált dió, baracklekvár, narancshéj, narancslé, kandírozott narancs)

- gesztenyés (mascarponeval megkenem, ráreszelem a gesztenyemasszát, "rádobálom" a nagyon darabos meggylekvárt)

- csokis (csokikrém, kókuszreszelék/mandulaliszt)

- kakaós (megkenem olvasztott vajjal, rászórom a kakaót és a kristálycukrot - mindkettőt jó vastagon)

 
Elkészítése:
Összefőzöm a kókusztejet a cukorral és a keményítővel, ha besűrűsödött ( pudingnál sűrűbb, ragacsos-nyúlós massza lesz ), beleöntöm a kókuszreszeléket, alaposan elkeverem, majd frissfóliával bélelt tepsire kiterítem.
Mikor kihűlt, eloszlatom rajta a tölteléket és a fólia segítségével feltekerem. Ha törik, kézzel simán összenyomkodom, a repedés máris eltűnt.
A fóliát rajta hagyom, és pár órára a hűtőbe teszem, hogy az ízek összeérjenek. 



 
 

Megjegyzések