Van egy töltelék nélküli receptem is.
Hozzávalók a tésztához:50 dkg liszt
25 dkg vaj
1 ek. cukor
2 csomag vaníliás cukor
1 csipet só
2 ek. tejföl
a töltelékhez:
2 db tojásfehérje
12 dkg cukor
1 csipet só
20 dkg darált dió
Elkészítése:
Tészta:
A lisztet szitáljuk keverőtálba, és morzsoljuk hozzá a vajat, majd dolgozzuk hozzá a cukrot, vaníliás cukrot, sót és a tejfölt. A begyúrt tésztát csomagoljuk fóliába, és tegyük hűtőbe 1-2 órára.
Töltelék:
A tojásfehérjét verjük kemény habbá a cukorral és a sóval, majd forgassuk hozzá a darált diót.
Összeállítás:
A tésztát enyhén lisztezett felületen nyújtsuk ki, majd nagyobb pohárral szaggassuk ki.
A korongok szélére tegyünk a töltelékből, majd tekerjük fel, formázzunk belőlük kifliket.
A kifliket sorakoztassuk sütőpapírral bélelt tepsire, majd toljuk 180 fokosra előmelegített sütőbe, és 10-15 perc alatt süssük készre (sütőtől és a kiflik méretétől függően néhány perccel több is szükséges lehet a kifliknek, hogy elkészüljenek).
A porcukrot keverjük össze a vaníliás cukorral és a vaníliarúd kikapart magjával.
Az elkészült kifliket még forrón forgassuk meg vaníliás porcukorban.
Variációk:
A töltelék lehet más is, pl. mák, gesztenye ...
Megjegyzések
Megjegyzés küldése