Ugrás a fő tartalomra

Kókusztej hàzilag

Meginni a tejet soha nem szerettem. Eleinte a kàvét is csak úgy, feketén ittam. Később màr néha tejszínhabbal, tejszínnel, majd tejporral. Aztàn mégis ràszoltam a tejes kàvéra. Pàr éve kipróbáltam a növényi tejeket, és a zabtejet meg is szerettem. Csak sajnos aranyàrban mérik, meg néha el is felejtettem venni. Úgyhogy kerestem receptet, és kipróbáltam. Sok hűhó semmiért. Rengeteget pacsàltam vele, az íze szörnyű lett, és még ott volt a visszamaradt zabpüré is.

A kókusztej receptjét nem kerestem, ő talált meg engem. Hàtha ... 
Hozzávalók 1/2 literhez:
50 g kókuszreszelék
500 ml víz
+ vanília, csipet só (opcionális)

Elkészítése:
A kókuszreszeléket egy akkora lábasba mérjük, amekkorában a vízzel együtt szépen elfér. Ráöntjük a tízszeres mennyiségű vizet és 5 percen keresztül finoman zubogtatva forraljuk. Levesszük a tűzről és hagyjuk kihűlni kicsit, hogy ne forrón tegyük bele a turmixba, majd összeturmixoljuk. Egy tálba textilpelenkával kibélelt szűrőt teszünk, ebbe beleöntjük az összeturmixolt kókuszreszeléket, kifacsarjuk az anyagot maradéktalanul. Hűtőben 4-5 napig eláll.

Megjegyzések