Hozzávalók:
25 dkg vajból barnított vajat készítünk
20 dkg datolya kimagozva
25 dkg barna cukor --/ eredetileg a Koronás barna cukor /
1 cs .vaníliáscukor
csipet só
1 db tojás
3 ek narancslé
1 narancs reszelt héja--/ eredetileg 1cs szárított,aprított narancshéj / + 1/2 dob kandírozott narancskocka
37 dkg liszt
Elkészítése:
A datolyát durvára aprítom.
A cukrot, a vaníliáscukrot és a sót a vajhoz adom, és robotgéppel kikeverem.
Hozzáadom a tojást, narancslevet és narancshéjat.
Kanalanként adagolom bele a lisztet és kikeverem.
Beleteszem a datolyát is, és kézzel összeállítom a tésztát.
4 részre osztom, és rudakat formàzok belőle. Mindegyiket frissfóliàba csomagolom, és néhàny óràra a hűtőbe teszem.
Egy tojásfehérjét villával lazán felverek, és a tésztarudakat lekenem vagy beleforgatom.
Ha van, aprított pisztáciába is beleforgatom, és alaposan rányomkodom.
A hengerekből kb 1 cm vastag korongokat vàgok, egy sütőpapírral bélelt tepsibe fektetemm, és 200 fokra előmelegített sütőben 10-12 perc alatt aranybarnàra sütöm.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése