Tegyünk minden hozzávalót egy kis edénybe, keverjük csomómentesre, majd alacsony hőfokon forraljuk fel. Folyamatos kevergetés mellett 2-3 percig főzzük, vagy amíg egy szép sűrű krémet nem kapunk.
Öntsük hőálló edénybe, hagyjuk szobahőmérsékletűre hűlni, majd hűtőben tároljuk.
Egy màsik recept Jamie Oliver nyomàn
Hozzávalók:
150 ml citromlé // kb 3 citromból //
100 ml száraz vagy félszáraz, de lehet félédes fehérbor
100 g vaj // nem margarin //
30 g étkezési keményítő
15 dkg cukor, de nekem az utóbbi években már édesítőszerrel készül, ami volt már xilit, de most negyedannyi cukor helyettesítő
a citrom vagy narancs vagy vegyesen lereszelt héja // általában egy citrom héja, de én többet szoktam beletenni //
50 ml whiskey vagy más , de el is hagyható // én narancslikőrt teszek bele //
Elkészítése:
A vajat egy edényben felolvasztjuk és hozzáadjuk a keményítőt. Ezzel kevergetés közben néhány percig főzzük.
Levesszük az edényt és így öntjük hozzá citromlevet, narancslevet, bort, cukrot, citrushéjat.Visszatesszük és folyamatos kevergetés közben felforraljuk, ezután még főzzük, amíg besűrűsödik. Ez szintén még néhány perc. Nem kell megvárni, hogy végleges állagú legyen, mert ahogy hűl, úgy fog sűrűsödni.
A likőrt én a végén öntöttem bele és már csak egy percig főztem.
Amikor elkészült, akkor az edény alja épp, hogy kilátszik a kevergetéskor.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése