Ugrás a fő tartalomra

Kókuszlisztes pite ananászos vaníliakrémmel

Szeretnénk minimalizálni a fehérliszt-fogyasztásunkat, ezért vettem - a meglevő rizs-, hajdina-, köles- és gesztenyeliszt mellé - kókuszlisztet. Csak alkalmam / receptem nem volt még hozzá. 

Nemrég meg vettünk egy hatalmas ananászt. Amikor felvágtam, kiderült, hogy érettnek nem nagyon lehet mondani, alig volt íze. 

Máskor is előfordult már, hogy a kissé éretlen gyümölcsből nagyon finom süteménytöltelék lett. Ennek is ezt a sorsot szántam. Gugli-barátom segítségével találtam is egy jónak tűnő receptet, amihez ráadásul kókuszliszt kell. 

Ugyan a  sütés vége-felé fantasztikus vanília-kókusz-ananász illat terjengett a konyhában, meg jól is nézett ki a torta, de vannak hibái, amiket dőlt betűvel írtam be a receptbe.


Hozzávalók a tésztához:

80 g kókuszliszt

40 g rizsliszt

csipet só

1 tk sütőpor

2 ek porcukor

10 g vaníliás cukor

10 g kókuszolaj (én helyette margarint használtam)

2 db tojás (csak a sárgáját használtam)

1-2 ek hideg víz

1/2 ek citromlé

a szóráshoz:

1 marék kókuszreszelék (én előre pirított kókuszchipset használtam)

a krémhez:

5 dl tehén- vagy rizstej

80 g vaníliás pudingpor

1 púpozott evőkanál kókuszliszt

100-150 g kristálycukor

300 g darabolt ananász

100 g margarin

 A tészta elkészítése:

 A vízben elkeverem a citromlevet.

A liszteket, sót, sütőport, cukrokat összekeverem, hozzáadom a tojást és a margarint, majd gyors mozdulatokkal összemorzsálom.

Végül a citromos vizet, apránként adagolva (lehet, hogy nem kell hozzá mind!!) pár mozdulattal egyneművé gyúrom.

Fél órára a hűtőbe teszem pihenni.

a krém elkészítése:

 A pudingport, lisztet, cukrot elkeverem egy kevés tejjel, majd a tej nagy részét felforralom, és folyamatos keverés mellett hozzáadom a pudingporos keveréket, és  sűrűre főzöm.

Leveszem a tűzről és melegében hozzákeverem a margarint és a lecsepegtetett ananászt, amit előtte apró darabokra vágtam, és mikróban kicsit átfőztem.

 a sütemény összeállítása:

A tészta 3/4 részét kézzel belenyomkodom egy kapcsos tortaformába, ügyelve arra, hogy kb. 3-cm-es peremet is legyen. Villával megszurkálom, megszórom a kókuszreszelékkel, és 180  fokon kb. 15 percet sütöm.

 A sütőből kivéve rásimítom a pudingos krémet, és arra morzsolom a maradék tésztát. A tetejét meg jó bőven megszórtam kókuszforgáccsal. Ez volt a legrosszabb ötlet. Mivel a kókusz már előre pirított volt, a sütés vége-felé le kellett takarnom, különben megégett volna. Letakarva viszont a tetejére morzsált tészta nem tudott megpirulni. Félig sülten viszont sok nedvességet tartalmazott, amit átadott a tetején levő kókusznak, így az elvesztette az eredeti roppanósságát, és gumis lett.

Visszadugom a sütőbe és még kb. 20-25 percet sütöm.

 Akkor van kész, ha a pite széle kissé rózsaszín már.

A sütőből kivéve a formában hagyom kihűlni, hogy a puding vissza tudjon dermedni, ne legyen folyós.

Print Friendly and PDF



Megjegyzések