Szeretnénk minimalizálni a fehérliszt-fogyasztásunkat, ezért vettem - a meglevő rizs-, hajdina-, köles- és gesztenyeliszt mellé - kókuszlisztet. Csak alkalmam / receptem nem volt még hozzá.
Nemrég meg vettünk egy hatalmas ananászt. Amikor felvágtam, kiderült, hogy érettnek nem nagyon lehet mondani, alig volt íze.
Máskor is előfordult már, hogy a kissé éretlen gyümölcsből nagyon finom süteménytöltelék lett. Ennek is ezt a sorsot szántam. Gugli-barátom segítségével találtam is egy jónak tűnő receptet, amihez ráadásul kókuszliszt kell.
Ugyan a sütés vége-felé fantasztikus vanília-kókusz-ananász illat terjengett a konyhában, meg jól is nézett ki a torta, de vannak hibái, amiket dőlt betűvel írtam be a receptbe.
Hozzávalók a tésztához:
80
g kókuszliszt
40
g rizsliszt
csipet
só
1
tk sütőpor
2
ek porcukor
10
g vaníliás cukor
10
g kókuszolaj (én helyette margarint használtam)
2
db tojás (csak a sárgáját használtam)
1-2
ek hideg víz
1/2
ek citromlé
a szóráshoz:
1 marék kókuszreszelék (én előre pirított kókuszchipset használtam)
a krémhez:
5
dl tehén- vagy rizstej
80
g vaníliás pudingpor
1
púpozott evőkanál kókuszliszt
100-150
g kristálycukor
300
g darabolt ananász
100
g margarin
A vízben elkeverem a citromlevet.
A
liszteket, sót, sütőport, cukrokat összekeverem, hozzáadom a tojást és a
margarint, majd gyors mozdulatokkal összemorzsálom.
Végül
a citromos vizet, apránként adagolva (lehet, hogy nem kell hozzá mind!!) pár
mozdulattal egyneművé gyúrom.
Fél
órára a hűtőbe teszem pihenni.
a krém elkészítése:
A pudingport, lisztet, cukrot elkeverem egy
kevés tejjel, majd a tej nagy részét felforralom, és folyamatos keverés mellett
hozzáadom a pudingporos keveréket, és
sűrűre főzöm.
Leveszem
a tűzről és melegében hozzákeverem a margarint és a lecsepegtetett ananászt,
amit előtte apró darabokra vágtam, és mikróban kicsit átfőztem.
A
tészta 3/4 részét kézzel belenyomkodom egy kapcsos tortaformába, ügyelve arra,
hogy kb. 3-cm-es peremet is legyen. Villával megszurkálom, megszórom a
kókuszreszelékkel, és 180 fokon kb. 15
percet sütöm.
A sütőből kivéve rásimítom a pudingos krémet, és arra morzsolom a maradék tésztát. A tetejét meg jó bőven megszórtam kókuszforgáccsal. Ez volt a legrosszabb ötlet. Mivel a kókusz már előre pirított volt, a sütés vége-felé le kellett takarnom, különben megégett volna. Letakarva viszont a tetejére morzsált tészta nem tudott megpirulni. Félig sülten viszont sok nedvességet tartalmazott, amit átadott a tetején levő kókusznak, így az elvesztette az eredeti roppanósságát, és gumis lett.
Visszadugom a sütőbe és még kb. 20-25
percet sütöm.
Akkor van kész, ha a pite széle kissé rózsaszín már.
A sütőből kivéve a formában hagyom kihűlni, hogy a puding vissza tudjon dermedni, ne legyen folyós.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése