Először Spanyolországban, egy boltban vásároltam ezt a finom, édes ropogtatnivalót. A recpet állítólag még a 16. századi Dél-Spanyolorszából származik. Nagyon ízlett, a tetején kalamellizàlt cukor, a tésztában meg hol az ànizs, hol meg a rozmaring jelent meg. Pont jó a reggeli kávémhoz.
Itt olvasható egy jó recept.
A receptet a google fordította, nem értehtő, majd lefordítom pontosan!!!!
Hozzávalók:
-150 g olívaolaj
- 1/2 citrom héja
-15 g ánizsszem
-210 ml víz
-30 g friss élesztő
-60 gr. ánizs (száraz vagy édes likőr)
-60 gr. cukor
-540 gr. erősségű liszt
-1/2 tk. só
-30 gr. szezámmag vagy szezámmag
- cukorbevonat
- Melegítse fel az olajat a citromhéjjal és az ánizsszemekkel 4 percig. 100º, sebesség 1.
2- Adjuk hozzá a vizet és az élesztőt, 4 mp. vel.4.
3- Adjuk hozzá az ánizslisztet, a cukrot, az erős lisztet, a sót és a szezámmagot, 4 perc. Tüske. Lefedett tálban meleg helyen duplájára kelesztjük.
*GM pot: 70 perc, zárt szelep Erjesztő menü.
4- Melegítsük elő a sütőt 240 fokra.
5- Vegyünk körülbelül 35-40 gr-os adagokat. Golyókat formázunk és sodrófával megforgatjuk, az egyik oldalát cukorral elsimítjuk, és papírral bélelt tálcára tesszük, és a tálcán az ujjainkkal kinyújtva, a széleken kerek formát adunk.
6-8 percig sütjük (figyeljük a sütőt, mindegyik más), amíg el nem kezd színeződni. Kb. 25-30 darab jön ki. Konzervdobozban tároljuk, és sokáig ropogósak maradnak.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése