Ezen a néven Görögország déli részén ismerik, északon tirokafteri a neve. Eredetileg kecskesajtkrém, olívaolaj, bors, citrom és pepperoni kell hozzá. Szóval nem is saláta, hanem inkább egy kence.
Én az enyhébb (kevésbé autentikus) változat híve vagyok: villával összetört fetát, joghurtot, reszelt fokhagymát, olívaolajban eltett sült paprikát teszek bele.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése