Az eszemmel tiltakozom ez ellen a recept ellen, de az ízelőbimbóim mást
súgnak.
Elkészítése:
A kenyérről
levágom a héját (nagyjából négyzet alakú legyen a kenyér (vagy olyasmi
nagyságú, amilyen a szelet sajt). A legjobb egyébként a toast, annak a héját
sem kell levágni. Majd a sodrófával kicsit kinyújtom, lelapítom.
A
kenyérszeletre ráhelyezek egy szelet sajtot, szorosan feltekerem, majd
körbetekerem egy szelet baconnel és összetűzöm egy fogpiszkálóval.
A
serpenyőben pici vajat olvasztok és alacsony lángon megsütöm a
tekercseket - közben őket, hogy minden oldala szép pirult legyen és
a sajt is olvadni kezdjen. Lehet, hogy sütőben egyszerűbb lesz!
Friss
paprikával, paradicsommal nagyon finom.
Variációk:
Olvastam
olyat, hogy a belsejébe sonkát is tesznek.
Van aki
szalonna nélkül készíti, és a kenyeret pirítja.
Létezik
rántott verziója is a töltött kenyértekercsnek.
A Hajdú-sajté a legbonyolultabb ötlet.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése