Ugrás a fő tartalomra

Sajtos kenyértekercs szalonnában


 

Az eszemmel tiltakozom ez ellen a recept ellen, de az ízelőbimbóim mást súgnak.

Elkészítése:

A kenyérről levágom a héját (nagyjából négyzet alakú legyen a  kenyér (vagy olyasmi nagyságú, amilyen a szelet sajt). A legjobb egyébként a toast, annak a héját sem kell levágni. Majd a sodrófával kicsit kinyújtom, lelapítom.

A kenyérszeletre ráhelyezek egy szelet sajtot, szorosan feltekerem, majd körbetekerem egy szelet baconnel és összetűzöm egy fogpiszkálóval.

A serpenyőben pici vajat olvasztok és  alacsony lángon megsütöm a tekercseket - közben  őket, hogy minden oldala szép pirult legyen és a sajt is olvadni kezdjen. Lehet, hogy sütőben egyszerűbb lesz!

Friss paprikával, paradicsommal nagyon finom.

 Variációk:

Olvastam olyat, hogy a belsejébe sonkát is tesznek.

Van aki szalonna nélkül készíti, és a kenyeret pirítja.

Létezik rántott verziója is a töltött kenyértekercsnek.

 A Hajdú-sajté  a legbonyolultabb ötlet.

Print Friendly and PDF

Megjegyzések