Egyike a kedvenc ráérős reggelijeimnek. (Már ha egyáltalán reggelizünk. 😜)
Egyébként akár ebédre, akár vacsorára szívesen megeszem.
Kicsivel több olajon, mint szoktam, megdinsztelem az apróra vágott vöröshagymát, belekeverem a vékony cikkekre vágott gombát, és pirítom kb. 5 percig.
Ekkor megsózom, és addig sütöm, amíg nem marad leve, csak az olaj. Ráöntöm a felvert, megsózott tojásokat, hagyom, hogy összeálljon, forgatom kicsit.
Közben mikróban megsütöm a krumplit (villával megszurkálom, majd max. fokozaton mindkét oldalát 4-4 percig mikrózom), meghámozom, és karikára vágom.
A már majdnem elkészült tojást az egyik oldalra halmozom, beleteszem a krumpli felét, ráforgatom a tojást. Az üresen maradt részre teszem a krumpli másik felét, visszaforgatom rá a gombás tojás egyik felét, és így pirítom 1-2 percig. Közben néha megrázogatom a serpenyőt. (Bonyolultabbnak hangzik, mint amilyen valójában.)
Variációk:
- Ez most barna gombából készült, de a legfinomabb laskagombából.
- Hasonlóan készül nálunk a szalonnás / kolbászos és a sonkás tojás is. Csak ott a szalonnával / kolbásszal / sonkával kezdem, és utána jön a hagyma.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése