Ugrás a fő tartalomra

Gombás gombóc

Teljesen meglepett ez a recept, ami tulajdonképpen nem más, mint a mi zsemlegombócunk, megspékelve egy kis gombával. És amennyire nem szeretem a zsemlegombócot, olyan biztos, hogy ezt hamarosan ki fogom próbálni. Mert imádom a gombát! De legeslegjobban éppen a rókagombát.

(nem saját fotó)

Hozzávalók:

250 g gomba (legjobb a sárga rókagomba)

6 db száraz zsemle

3 db tojás

1/4 l tej

1 kis fej vöröshagyma

60 g vaj

só, bors

kevés liszt

1 evőkanál vágott petrezselyem



Elkészítés:

 

A sütőt 200 °C-ra melegítem elő. 

A gombát röviden, de gondosan megmosom, leszárítom, megtisztítom, és tetszés szerinti darabokra aprítom. (Nekem hiába mondják, hogy a gombát elég megtörölgetni, én folyó víz alatt megmosom.)

A zsemléket kockákra vágom, a sütő középső részén kb. 5 percig aranysárgára sütöm. Utána a tojásokat a tejjel és a zsemlekockákkal elkeverem. 

A hagymát megtisztítom, és apróra vágom.

A vajat fölforrósítom egy serpenyőben, és a hagymát üvegesre párolom.


A felvágott gombát a hagymához adom, és puhára párolom.

Majd elkeverem a tejes zsemlemasszával, sóval és borssal ízesítem, és egy órára állni hagyom.

Gombócokat formálok belőle.

Egy nagy edényben enyhén sózott vizet forralok, beleteszem a gombócokat. A lángot kb. 2 perc múlva kicsit csökkentem (kb. ekkor jönnek fel a gombócok a víz tetejére), és a gombócokat kb. 20 percig főzöm. Vágott petrezselyemmel megszórva tálalom.

Tipp:

- Nagyon finom gombamártással vagy vadételekkel.

- Ha nagyon meleg van, a zsemlekockákat is inkább serpenyőben pirítom. Ez ugyan több munkával jár, mert csak több részletben fér bele a serpenyőbe, de a sütőt nem kell bekapcsolni.

Print Friendly and PDF

Megjegyzések