Teljesen
meglepett ez a recept, ami tulajdonképpen nem más, mint a mi
zsemlegombócunk, megspékelve egy kis gombával. És amennyire nem szeretem a
zsemlegombócot, olyan biztos, hogy ezt hamarosan ki fogom próbálni. Mert imádom
a gombát! De legeslegjobban éppen a rókagombát.
![]() |
| (nem saját fotó) |
Hozzávalók:
250 g gomba (legjobb a sárga rókagomba)
6 db száraz zsemle
3 db tojás
1/4 l tej
1 kis fej vöröshagyma
60 g vaj
só, bors
kevés liszt
1 evőkanál vágott petrezselyem
Elkészítés:
A sütőt 200 °C-ra melegítem elő.
A gombát röviden, de gondosan megmosom, leszárítom, megtisztítom, és tetszés szerinti darabokra aprítom. (Nekem hiába mondják, hogy a gombát elég megtörölgetni, én folyó víz alatt megmosom.)
A zsemléket kockákra vágom, a sütő középső részén kb. 5 percig aranysárgára sütöm. Utána a tojásokat a tejjel és a zsemlekockákkal elkeverem.
A hagymát megtisztítom, és apróra vágom.
A vajat fölforrósítom egy serpenyőben, és a hagymát üvegesre párolom.
A felvágott gombát a hagymához adom, és puhára párolom.
Majd elkeverem a tejes zsemlemasszával, sóval és borssal ízesítem, és egy órára állni hagyom.
Gombócokat formálok belőle.
Egy nagy edényben enyhén sózott vizet forralok, beleteszem a gombócokat. A lángot kb. 2 perc múlva kicsit csökkentem (kb. ekkor jönnek fel a gombócok a víz tetejére), és a gombócokat kb. 20 percig főzöm. Vágott petrezselyemmel megszórva tálalom.
Tipp:
- Nagyon finom gombamártással vagy vadételekkel.
- Ha nagyon meleg van, a zsemlekockákat is inkább serpenyőben pirítom. Ez ugyan több munkával jár, mert csak több részletben fér bele a serpenyőbe, de a sütőt nem kell bekapcsolni.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése