Ugrás a fő tartalomra

Paradicsomos fetakrém

 Ha már nem nekem jutott eszembe ez a recept, akkor miért nem olvastam hamarabb???!!!


Elkészítése:

A koktélparadicsomokat egy tepsibe / tűzálló tálba teszem, meghintem sóval és némi olívaolajjal.

200 fokra előmelegített sütőben addig sütöm, míg összeszottyad, és a héja egy kis barnás színt kap.

Kiveszem a sütőből, belemorzsolom a fetát, azt is meglocsolom egy kis olajjal. Tovább sütöm addig, amíg a sajt pirulni nem kezd.

Kiveszem, adok hozzá 1-2 evőkanál mascarponét, és villával összekutyulom.

Belereszelem a fokhagymát, és azzal is átkeverem.

Amikor már nem olyan forró, mehet bele az apróra tépkedett bazsalikom és egy kis bors. Só nem nagyon kell hozzá, mert a feta elég sós.

Friss zöldség, friss kenyér és egy pohár finom bor - ez kell még hozzá!





Print Friendly and PDF

Megjegyzések