Nem éppen nyári étel, de most jutott eszembe. Persze nem főzni, hanem csak úgy leírni a receptet.
Hozzávalók:
- 500 g darált hús (én legjobban a fele marha-, fele sertéshúst szeretem)
- 1 nagy fej vöröshagyma
- 3 doboz vörösbab
- 1 doboz kukorica
- 2 doboz aprított paradicsom
- ízesítőnek só, bors, római kömény, füstölt paprika, pici cukor (bármilyen fura, én chilit nem teszek bele)
Elkészítése:
A felkockázott hagymát kevés olajon megdinsztelem, és hozzáadom a darált húst, amit kifehéredésig pirítok.
Megszórom a pirospaprikával, és felöntöm a paradicsommal. Sózom, borsozom, és beleteszem a római köményt is.
Lassú tűzön 20 percig főzöm. Ezután hozzáadom a babot, a kukoricát, és további 20 percig főzöm. Addigra a szósz jól besűrűsödik.
A végén még teszek bele egy kis cukrot, és ha kell további fűszereket.
Variációk:
A ragu felhasználásával akár rakott tésztát is készíthetek.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése