Abból indultam ki, ha van töltött zsemle, akkor legyen töltött kifli is. És ha az édes, akkor ez legyen sós.
1. variáció
A kiflit félbevágom, a belét kiveszem (megeszem csak úgy, vagy megszárítom, és lesz belőle zsemlemorzsa). A helyére tojás-tejföl-reszelt sajt keverékét töltöm, amit persze sóval, borssal fűszereztem. Ízesítésként kerülhet bele apróra vágott petrezselyem, vagy szórhatok a tetejére köménymagot.
Forró sütőben 10-12 perc alatt elkészül.
2. variáció
A kiflik csücskét levágom, és egy fakanál nyelével kitolom a belét. És megtöltöm valami nem túl folyós kencével, amiben sajt mindenképpen legyen.
Forró sütőben ez is 10-12 perc alatt elkészül.
Ebben még az a jó, hogy bezacskózva könnyen lefagyasztható, és vészmegoldásként gyorsan elő lehet kapni.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése