Mostanában már nem kívánom annyira a húsos ételeket. Míg korábban a "húst hússal" recepteket kerestem, néhány éve inkább a zöldséges / tésztás változatok érdekelnek. Így akadt meg a szemem ezen az eredetileg török recepten is.
Hozzávalók:
- 200 g bulgur
- 100 g búzadara
- 3 evőkanál liszt
- 2 evőkanál olaj
- 1 evőkanál sűrített paradicsom
- 1 teáskanál harissza (paprikakrém = sült paprika+ nyers paradicsom héj nélkül+ sült fokhagyma+koriander)
- fűszerezéshez: só, bors, római kömény
Elkészítése:
Egyik variáció szerint a bulgurt együtt kell megfőzni a búzadarával, megvárni míg kihűl és hozzáadni a többi cuccot.
A másik szerint külön elkészítem a bulgurt, hozzáadom a többi alapanyagot, és pihentetem 15-20 percig. Nekem ez tűnik a jobb megoldásnak.
A masszából kis gombócokat készítek, a közepébe egy mélyedést nyomok, és forrásban levő vízbe teszem, a hőt visszaveszem, hogy a víz csak gyöngyözzön. Megvárom, míg a gombócok feljönnek a víz tetejére, és még tovább főzöm 5 percig.
Egy szűrőkanállal átteszem a közben elkészített paradicsomszószba, és óvatosan összeforgatom.
Tálaláskor a tányér aljára fűszeres joghurtot (só, bors, áttört fokhagyma), vagy fűszeres joghurttal kevert zöldsalátát teszek a gombócokra pedig tépett bazsalikomot.

Megjegyzések
Megjegyzés küldése